24 lutego, 2024
  • 24 lutego, 2024
  • Home
  • Biznes
  • Finanse firmowe po pandemii – dlaczego nie warto rezygnować ze współpracy z firmą windykacyjną?
windykacja długów

Finanse firmowe po pandemii – dlaczego nie warto rezygnować ze współpracy z firmą windykacyjną?

By on 11 lutego, 2022 0 468 Views

Pandemia mocno nadszarpnęła finanse wielu firm. Wielomiesięczne lockdowny uniemożliwiły rozwój na takim poziomie, jak zakładano. Trzeba ciąć koszty. Na pewno nie należy rezygnować ze współpracy z ważnymi podmiotami zewnętrznymi, a jednym z nich jest firma windykacyjna. Jeżeli chcesz utrzymać płynność finansową i zapobiec kontaktom z niewypłacalnymi klientami, nie rezygnuj z tej współpracy. To po prostu się nie opłaca.

Odzyskasz każdy dług z pomocą firmy windykacyjnej

W sytuacji, gdy każdy grosz się liczy, nie możesz pozwolić sobie na darowanie długów, jakie zaciągają Twoi klienci. Trzeba szybko odzyskiwać należności, aby mieć pieniądze na bieżące opłaty oraz na czarną godzinę. Im szybciej się to uda, tym lepiej. W końcu nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość. Żyjemy w mocno niepewnych czasach.

Firma windykacyjna bez pobierania żadnych opłat stałych może wyegzekwować pieniądze, które Ci się należą. Prowizja zostanie naliczona od sumy, którą uda się odzyskać, dlatego początkowo nie ponosisz żadnych kosztów. Współpraca w żaden sposób nie obciąża więc firmowego budżetu. Nie ma więc żadnych przesłanek, aby rezygnować z tak ważnego dla Twojej działalności kontaktu.

Koniec z niekończącymi się telefonami, e-mailami oraz ponagleniami

Skupisz się wyłącznie na bieżącym funkcjonowaniu firmy i jej rozwijaniu. Wiadomości z przypomnieniem o zaległościach w płatnościach wysyłać będzie za Ciebie przedstawiciel firmy windykacyjnej. Udzielając mu upoważnienia, nie musisz kontaktować się z dłużnikiem, a samą sprawą zajmie się windykator.

Zyskasz w ten sposób spokój, możliwość pracy na dotychczasowych warunkach oraz większe szanse na odzyskanie pieniędzy. Przy negocjacjach emocje nie mogą wziąć góry, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Szybkie i skuteczne działanie

Czas przy windykacji ma kluczowe znaczenie. Istotne jest, aby ponaglenia o zadłużeniu wysyłać już po pierwszym dniu, gdy ono występuje. Działania windykacyjne należy rozpocząć bardzo szybko, ponieważ można dzięki temu uzyskać rezultat znacznie lepszy, a pieniądze uda się odzyskać bez większych problemów.

Firma windykacyjna zastosuje w odpowiednich odstępach czasu wszystkie dostępne techniki egzekwowania należności. Nie dopuści do tego, aby dłużnik wymigiwał się od należności, jakie ma do oddania. Da jasny sygnał, że nie jest akceptowane dalsze zwlekanie z wykonaniem przelewu.

W procesie windykacyjnym bardzo ważną rolę odgrywa komunikacja. Należy przestrzegać wszystkich obowiązujących procedur, aby ustrzec się przed ewentualnymi manewrami ze strony dłużnika, który na pewno również ma merytoryczne wsparcie. W szczególnych przypadkach należy wkroczyć na drogę sądową, jednak zazwyczaj jest to już ostateczność, gdy dłużnik jest wyjątkowo uparty.

Nawiązując długofalową współpracę z firmą windykacyjną możesz ustrzec się wielu problemów finansowych, zadbać o szybkie egzekwowanie należności i opanować sytuację w zarodku.

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *