20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
  • Home
  • Blog
  • Zastosowanie szkła w obiektach biurowych

Zastosowanie szkła w obiektach biurowych

By on 18 marca, 2019 0 1432 Views

Szklane konstrukcje stały się elementem, który zaczyna coraz częściej funkcjonować w przestrzeni biurowej. Jest to naturalna konsekwencja nowoczesnego podejścia do tworzenia budynków i obiektów biurowych, które oprócz roli użytkowej, mają również za zadanie spełniać funkcję estetyczną. Szkło jest stosowane również przez prywatnych inwestorów, tworzących kompleksy biurowe.

Szkło – trend, który dominuje w nowoczesnej aranżacji pomieszczeń biurowych

Szkło od wielu dekad jest utożsamiane z szeroko pojętą nowoczesnością, efektowną aranżacją wnętrz oraz niepowtarzalnym pięknem. Nie dziwi więc fakt, iż stało się ono bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem w wielu biurowych projektach architektonicznych. Zastosowanie tego typu materiału ma wiele zalet. Do głównych należy z pewnością ogromna wytrzymałość, która otrzymywana jest na skutek zastosowania laminowania czy hartowania.

Zalety szkła w wykorzystaniu go w tworzeniu obiektów biurowych

Szkło może być wykorzystane na głównej elewacji budynku, jak również wkomponowane w aranżację pomieszczeń biurowej. Szczególnie popularnymi metodami na użycie szkła w obiektach biurowych są balustrady szklane, jak również wszelkiego typu szklane ścianki działowe. Szkło może zastępować tradycyjne drewniane drzwi, nierzadko również kontuary czy lady, znajdujące się w sekretariacie firmy lub w recepcji. Ponadto, szkło, w postaci paneli ściennych oraz systemów przesuwnych często gości w wielu pomieszczeniach firmowych, zarówno znanych marek, jak i początkujących firm. Na uwagę zasługują możliwości, jakie daje także szkło piaskowane. Dzięki temu rozwiązaniu można upiększyć szare i pospolite wnętrze biurowe, jak i ozdobić cały kompleks obiektów handlowych czy biurowych.

Szkło – wypiera tradycyjne materiały wykończeniowe, stosowane dotąd w obiektach biurowych

Warto nadmienić, że dynamiczny rozwój technologii obejmującej produkcję szkła, stwarza możliwość powstawania wielu możliwości aranżacyjnych. Szkło z uwagi na to, iż jest bardzo bezpieczne, stało się elementem wykończeniowym wnętrz użytkowych. Współczesna architektura od wielu lat wyznacza również trendy w nowoczesnym połączeniu tego, co stworzył człowiek, z siłami przyrody. Dzięki temu, użycie szkła pozwala na grę świateł w pomieszczeniach biurowych, czyni je bardziej widnymi i przestronnymi i pozwala cieszyć się użytkownikom naturalnym światłem.

Szkło, obecne w obiektach biurowych pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz komfort pracy, czemu sprzyja dobroczynny wpływ naturalnego światła na efektywność i wydajność pracy. Ważny jest fakt, iż szkło w obiektach biurowych przestało pełnić wyłącznie rolę dekoracyjną, a stało się materiałem konstrukcyjnym i elementem, który zastępuje drewno, płytki ceramiczne, okleiny czy innego rodzaju surowce, stosowane do wykańczania i aranżacji wnętrz użytkowych.  W obiektach biurowych sprawdza się także szkło satynowe, które podkreśla wyjątkowy design wnętrz oraz nadaje im niezwykle efektowny i zarazem elegancki wygląd.

Różne możliwości aranżacyjne pomieszczeń biurowych z użyciem szkła

Do wykańczania wnętrz biurowych mogą posłużyć także panele z grafiką. To idealny materiał który nadaje się do pomieszczeń socjalnych, jak również pozwala na zaimplementowanie elementów szklanych w wystroju kuchni biurowej. Obecne szkło do kuchni biurowej urozmaica wygląd wnętrza oraz unowocześnia jego aranżację. Na uwagę zasługuje również sam montaż szkła. Nie wymaga on długiego wiercenia, stosowania toksycznych klejów czy nanoszenia na ściany wielu warstw podkładowych.

Architekci powszechnie wykorzystują bezdyskusyjne zalety szkła, którego obecność w przestrzeni biurowej ma na celu poprawę funkcjonalności danego pomieszczenia, jak również zwiększa ergonomię tejże przestrzeni.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl

  Blog
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *