24 lutego, 2024
  • 24 lutego, 2024
Ozdoby do ogrodu z betonu

Ozdoby do ogrodu z betonu. Poznaj najciekawsze trendy

By on 4 lutego, 2021 0 1498 Views

Beton jako materiał nie tylko praktyczny, lecz także estetyczny torował sobie drogę do trendów konsekwentnie od kilku sezonów. Aktualnie na rynku znajdziemy ozdoby z betonu niemal w każdej stylistyce, w tym zarówno minimalistyczne bryły, jak i finezyjne figury. Betonowe dekoracje uświetniają ogród przez wiele lat, pozostając w nienaruszonym stanie. Poniżej przedstawiamy, jakie ozdoby do ogrodu z betonu są aktualnie w modzie!

Modne ozdoby betonowe

Betonowe ozdoby dzielą się na przynajmniej dwie grupy, jedna z nich to masywne, betonowe bryły, proste w formie. Druga to grupa bogato zdobionych, szczegółowych figur, które wykorzystują fakt, że z betonu można stworzyć prawie każdy kształt.

Najnowsze trendy skupiają się wokół ludzkich postaci. Anioły, dzieci, greckie bóstwa, imitacje antycznych rzeźb – to wszystko uświetnia ogrody. Nie da się nie zauważyć, jaką popularność zdobyły doniczki o kształcie plecionych koszy. Chcemy je mieć już nie tylko w ogrodach, pojawiają się także w wersji mini we wnętrzach domów! Betonowe formy to coś, co tworzy niepowtarzalny klimat ogrodu i skupia na sobie uwagę. Z pewnością zostaną w naszych ogrodach na dłużej.

Figurki betonowe występują także w ogrodach pod postacią zwierząt, zarówno w formie ciężkich, dużych lwów przy wejściu, a także w formie uroczych kotków czy króliczków ułożonych w towarzystwie kwiatów czy krzewów. Nie brak też magicznych postaci, jak wróżki, krasnale czy trolle. Są to ponadczasowe wzory od lat cieszące się popularnością.

Minimalistyczne i praktyczne betonowe elementy to domena nowoczesnych domów, w których główną rolę pełni jakość użytych materiałów. Z tego powodu dużą popularność zyskują betonowe donice w naturalnym, szarym kolorze, które harmonizują się z przestrzennymi ogrodami, bardziej przystosowanymi do odpoczywania niż hodowania roślinności. Jednocześnie popularność zdobywają nietypowe powierzchnie np. o mocno chropowate. Są one, co prawda,  cięższe w utrzymaniu czystości niż gładkie bryły, ale prezentują się nad wyraz ciekawie.

Duże elementy z betonu

Dużą popularnością cieszą się betonowe fontanny. Możemy zobaczyć je w wielu kolorach i wielkościach. Zwykle uświetniają ogrody wokół dużych domów stawiających na eleganckie wyposażenie, ale pozostających w tradycyjnym nurcie. Fontanna w takim wydaniu to ozdoba przywodząca na myśl niegdysiejsze dworki. Betonowe fontanny nadają się również do ogrodów nawiązujących do bajkowych światów, pełnych bujnej roślinności i niezwykłych rzeźb, często również betonowych. Małe fontanny to także typowy element ogrodu w stylu japońskim.

Beton nadaje się także do tworzenia praktycznych ogrodowych mebli, z łatwością znajdziemy stoliki czy ławki betonowe, producent tego typu wyrobów mocno dba o detale wykonania, dzięki czemu betonowe elementy są nie tylko użyteczne, lecz także estetyczne. Betonowe ławki mogą mieć różnego rodzaju elementy dekoracyjne, rzeźbienia i faktury. To dobry pomysł w małych ogrodach, w których nie można mieć jednocześnie i ławki i okazałych, ozdobnych donic. Betonowa ławka lub stolik z powodzeniem upiększą każdy ogród!

Zalety betonowych ozdób

Beton to z jednej strony trwały materiał, dlatego ozdoby z niego wykonane są stabilne i wytrzymałe, a z drugiej strony tworzony jest z naturalnych surowców, przez co z łatwością wkomponowuje się w aranżacje zawierające elementy drewniane, kamienne czy roślinne. Betonowe ozdoby do ogrodu mają wiele zalet, których nie można przypisać innym materiałom. Nie łatwo je zabrudzić, nie porastają glonami, a także dobrze znoszą każdą pogodę, więc mogą posłużyć przez lata.

Jak widać, betonowe ozdoby to świetne rozwiązanie, niezależnie od tego, jaką stylistykę ogrodu preferujemy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *