20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
  • Home
  • Technologia
  • Namiot handlowy ekspresowy – idealne rozwiązanie podczas targów i imprez w plenerze
Namiot handlowy ekspresowy – idealne rozwiązanie podczas targów i imprez w plenerze

Namiot handlowy ekspresowy – idealne rozwiązanie podczas targów i imprez w plenerze

By on 23 października, 2018 0 1257 Views

Udając się na różnego rodzaju imprezy masowe, targi czy inne wydarzenia, niejednokrotnie spotykamy się z konstrukcjami namiotowymi. Eksponowane są w nich wystawy i promocje produktów, prowadzona sprzedaż czy punkt pomocy medycznej. Istnieje wiele konstrukcji o takim przeznaczeniu, jednak bardzo popularną a jednocześnie niezwykle wygodną w użytkowaniu, transporcie i przechowywaniu jest konstrukcja namiotu handlowego ekspresowego.

Możliwości namiotów handlowych

Namioty tego typu nazywane są również namiotami rozciąganymi. Wynika to ze specyficznej konstrukcji stelaża, którą po zmontowaniu podstawy rozciąga się w celu uzyskania pełnej szerokości i długości namiotu. Pozwala to na stworzenie stabilnej konstrukcji bez konieczności każdorazowego składania i skręcania wszystkich elementów. Stelaż dachu posiada konstrukcję harmonijkową, umożliwiającą stosunkowo szybkie postawienie, jak i złożenie namiotu. Instrukcja budowania namiotów, użytkowania i konserwacji jest bardzo prosta.

Namioty handlowe wykonane są z rurek stalowych lub aluminiowych, łączonych przy pomocy śrub i łączników. Łączniki również, w zależności od materiału z jakiego wykonana jest konstrukcja, mogą być plastikowe lub metalowe. Średnica rur składających się na stelaż, a w szczególności nogi, może być różna – zależna od producenta, wielkości namiotu, oczekiwanej wytrzymałości czy materiału poszycia. Zauważyć należy, że zarówno materiał z jakiego wykonany jest stelaż, jak i średnica rur –  zwykle 35-50 mm ma istotny wpływ na wagę zestawu i łatwość jego rozkładania. Jeżeli namiot ma być używany w terenie o zmiennych warunkach pogodowych, warto by był wyposażony również w odpowiednie obciążniki.

Namioty rozciągane mogą posiadać właściwie wszystkie opcje namiotów handlowych standardowych – wybraną ilość ścian, drzwi i okna w ścianach, markizy, modułową budowę większych pawilonów z opcją łączenia z użyciem rynien, czy też wzmocnienia i grzebienie do ekspozycji towarów. Materiał, z którego wykonane jest poszycie, cechuje się zwykle zgodną z wymogami wodoodpornością oraz ochroną przed promieniowaniem UV. Ciekawą możliwością jest nie tylko dobór kolorów namiotu, ale również zadrukowanie powierzchni materiałowych wybraną grafiką. Jest to niezwykle pomocne w przypadku namiotów firmowych służących promocji czy sprzedaży.

Wachlarz zastosowań namiotów rozciąganych

Wykorzystanie namiotów handlowych kojarzy się zwykle z promocją i sprzedażą. Na wielu targach odbywających się nie tylko na zewnątrz, ale również w halach można spotkać stoiska znajdujące się w namiocie. Zapewnia to wydzieloną przestrzeń, ponadto wspomaga promocję, kiedy namiot jest indywidualnie przystosowany do danej instytucji czy firmy z użyciem nadruków na ścianach czy rozwieszonych wewnątrz banerów. Wyposażenie namiotu we wzmocnienia, grzebienie czy półki ekspozycyjne umożliwia wykorzystanie jego konstrukcji do jeszcze lepszej prezentacji.

Namioty handlowe ekspresowe można jednak stosować jeszcze w wielu innych miejscach i okazjach. Często przy organizacji imprez plenerowych namioty takie stanowią mobilne garderoby dla artystów, punkty udzielania pierwszej pomocy, miejsce ochrony dla reżyserki albo sprzętu do nagłaśniania i miksowania dźwięku itp. Często katering większych czy mniejszych imprez w ogrodzie wykorzystuje namioty ekspresowe ze względu na ich możliwości szybkiego montażu i demontażu. Można również wykorzystać je przy pracach remontowo-budowlanych czy nagłych interwencjach służb porządkowych.

Bez wątpienia zakres możliwości namiotów handlowych ekspresowych pozwala na ich szerokie zastosowanie przy organizacji stoisk czy imprez plenerowych. Dla wielu firm i instytucji zakup odpowiednio dostosowanych namiotów jest świetną inwestycją.

Źródło: Dascompany – namioty imprezowe

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *