16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Technologia
  • 5 cech idealnej aplikacji monitoringu floty na przykładzie systemu WEBFLEET
5 cech idealnej aplikacji monitoringu floty na przykladzie systemu WEBFLEET (1)

5 cech idealnej aplikacji monitoringu floty na przykładzie systemu WEBFLEET

By on 23 października, 2018 0 3984 Views

Firmy posiadające w swoich zasobach flotę pojazdów dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie podnieść jej wydajność. Ciekawym rozwiązaniem w tej kwestii są różnego rodzaju aplikacje i oprogramowania monitoringu floty, które wykorzystuje coraz więcej firm działających w branży transportowej, przewoźniczej oraz wielu innych. Warto jednak przed podjęciem decyzji o implementacji tego typu rozwiązania dowiedzieć się, czy dana aplikacja spełni nasze oczekiwania oraz potrzeby.

W dzisiejszym artykule przedstawiamy 5 cech idealnej aplikacji monitoringu floty biorąc za przykład oprogramowanie WEBFLEET dostarczone przez producenta TomTom.

1.     Responsywność

Główną zaletą WEBFLEET jest fakt, że oprogramowanie zostało zaprojektowane w oparciu o model SaaS, czyli oprogramowania jako usługi. Rozwiązanie to umożliwia dostęp do systemu za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń desktopowych oraz mobilnych. WEBFLEET funkcjonuje w oparciu o najnowszą technologię HTML5.

2.     Skalowalność

WEBFLEET przeznaczony jest zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw posiadających w swojej flocie ogromną liczbę pojazdów. Narzędzia wykorzystywane przez każde z tych firm mogą się od siebie różnić, dlatego WEBFLEET zostało zaprojektowane w sposób, który umożliwia dostosowanie platformy do obecnych potrzeb firmy. W przypadku rozwoju nie trzeba decydować się na przejście na nowy system, co pozwala na oszczędność czasu i środków.

3.     Intuicyjny i przejrzysty interfejs

Aplikacja monitoringu floty powinna być przyjazna nawet dla osób nie do końca zaznajomionych ze współczesną technologią. Wyzwaniem jest jednak zapewnienie dostępu do szczegółowych i zaawansowanych danych w przyjaznej formie. WEBFLEET spełnia te warunki oferując stabilny i intuicyjny system zarówno dla kierowców, jak i dyspozytorów oraz pracowników biurowych.

4.     Wsparcie

Oprogramowanie WEBLEET umożliwia maksymalne dostosowanie aplikacji pod względem potrzeb firmy, jej rozmiarów oraz ilości floty. Wartym uwagi jest bogata biblioteka integracji z najpopularniejszymi programami biurowymi oraz księgowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu optymalizacja procesów oraz automatyzacja pewnych czynności pomaga w zwiększeniu wydajności także pracowników biurowych oraz księgowych.

5.     Stabilność

Kolejną niezwykle ważną cechą idealnej aplikacji monitoringu floty jest jej stabilne działanie. Każdy przestój w działaniu takiego systemu może mieć poważne konsekwencje, dlatego twórcy platformy WEBFLEET zadbali o zabezpieczenie jej tego typu sytuacjami. Warto dodać, że aplikacja spełnia wymagania RODO pod względem ochrony danych osobowych, które mogą znaleźć się w systemie (m.in. dane klientów itp.)

Aplikacja WEBFLEET jako przykład idealnej aplikacji monitoringu floty

Oprogramowanie WEBFLEET to lider na rynku rozwiązań monitoringu floty ze względu na spełnianie najwyższych standardów oraz jakość tej usługi. Aplikacja jest stale rozwijana, aby sprostać wymaganiom stawianym przez dynamicznie zmieniający się rynek. Implementacja tego rozwiązania przekłada się bezpośrednio na zwiększenie wydajności floty oraz pracowników biurowych. Duże możliwości raportowania są z kolei podstawą do podejmowania decyzji, dzięki którym firma może zoptymalizować koszty.

Warto również wspomnieć o zaawansowanym module OptiDrive 360, dzięki któremu kierowcy mogą poprawić swój styl jazdy czyniąc go bezpiecznym i ekonomicznym. System na bieżąco wspiera kierowców przekazując wskazówki związane m.in. ze zmianami biegów, czy ograniczeniami prędkości na drodze. WEBFLEET umożliwia dostęp do szczegółowych raportów związanych ze stylem jazdy kierowcy.

Inspirowane: Zarządzanie flotą

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *