16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
kontenerowe-stacje-sprezarkowe

Kontenerowe stacje sprężarek – zalety rozwiązania

By on 29 sierpnia, 2021 0 459 Views

Czasem konieczność użycia sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych i technologicznych jest bezsprzeczna. Jednak nie każda firma posiada odpowiednią przestrzeń na zaplanowanie i zorganizowanie wydajnego i funkcjonalnego układu pneumatycznego. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą kontenerowe stacje sprężarek. Jest to rozwiązanie dedykowane zarówno firmom usługowym, jak i produkcyjnym wykorzystującym w swojej pracy sprężone powietrze, gdzie brak jest odpowiedniej ilości miejsca na sprężarkownię.

Kiedy najlepiej jest wykorzystać kontenerowe stacje sprężarek?

Dla niektórych firm i przedsiębiorstw zadanie wydzielenia pomieszczeń i zorganizowania sprężarkowni to nie lada wyzwanie. Borykają się z problemami lokalowymi, które uniemożliwiają zastosowanie standardowych czy konwencjonalnych rozwiązań w tym zakresie. Skutecznym wyjściem okazują się kontenerowe stacje sprężarek. Są one niezastąpione zarówno w przypadku braku miejsca na pomieszczenie sprężarkowni, jak i przy problemach z emisją ciepła ze sprężarek, emitowanym przez nie hałasem, tymczasową lokalizacją sprężarkowni a także koniecznością przemieszczania sprężarkowni w trakcie jej eksploatacji.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań kontenerowe stacje sprężarek działają zgodnie z zasadą “Plug&Play”, czyli po dostarczeniu ich na miejsce pracy wystarczy je podłączyć do zasilania i rurociągu a następnie można rozpocząć korzystanie ze sprężonego powietrza wedle potrzeb. Nie jest wymaga długa i kłopotliwa konfiguracja i dostrajanie. Natomiast w odpowiedzi na potrzebę zmiany lokalizacji sprężarkowni jest opcja łatwego transportu kontenera wraz z pełnym wyposażeniem w dowolne miejsce, szybko i bez utrudnień.

Zalety kontenerowych stacji sprężarek

Wspomnieliśmy już o niektórych zaletach kontenerowych stacji sprężarek. Bez wątpienia najważniejszymi z nich jest oszczędność miejsca wewnątrz budynków a także mobilność tak zlokalizowanej sprężarkowni. Tym samym są to najważniejsze czynniki, które skłaniają przedsiębiorców do wyboru właśnie tego rozwiązania dla swojej firmy. Jest to doskonałe wyjście niezależnie od wielkości hali czy pomieszczeń, w których będzie wykorzystywane sprężone powietrze. Eliminują również problem dotyczący tymczasowej lokalizacji sprężarkowni, emisji zbyt dużych ilości ciepła za sprężarek a także nadmiernego hałasu powstającego przy ich pracy. Jednocześnie kontenerowe stacje sprężarek są wysoce funkcjonalne i bardzo wydajne. Efekty ich działania niczym nie różnią się od tych zapewnianych przez sprężarkownie organizowane wewnątrz budynków.

Specjaliści zauważają, że kontenerowe stacje sprężarek to rozwiązanie nowoczesne i wciąż bardzo innowacyjne. Wszystko to sprawia, że umieszczanie systemów sprężarek w kontenerach cieszy się ogromną popularnością wśród licznych firm i zakładów produkcyjnych.

Kontenerowe stacje sprężarek – doskonałe rozwiązanie dla każdego

Dlaczego kontenerowe stacje sprężarek to rozwiązanie idealne dla każdej firmy, zarówno usługowej, jak i produkcyjnej? Ze względu na ich dużą elastyczność. Wyposażenie kontenera może być dowolnie modyfikowane i dostosowywane do potrzeb użytkownika i jego zakładu. Nie ma najmniejszych problemów czy jakichkolwiek przeciwskazań, aby w kontenerach zastosować dowolną sprężarkę zarówno olejową, wysokociśnieniową, jak i bezolejową a także układy uzdatniania. Dzięki temu nie ma tu miejsca na kompromisy, wszystkie rozwiązania skrojone są na miarę potrzeb. Tym samym kontenerowe stacje sprężarek, podobnie jak ich odpowiedniki zlokalizowane wewnątrz budynków, są precyzyjnie zaprojektowane a dobór urządzeń jest spersonalizowany pod kątem potrzeb, wymagań i oczekiwań użytkownika. Dla pełni bezpieczeństwa i funkcjonalności kontenerowe stacje sprężarek wyposażone są w automatyczne systemy wentylacji, szafy rozdzielcze, kompletne okablowanie i orurowanie, układ gospodarki kondensatem i oświetlenie. Można z nich korzystać w każdej gałęzi gospodarki i nie ma tu żadnych ograniczeń.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *