16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Budownictwo
  • 6 wyjątkowych marmurów, które możesz wykorzystać w aranżacji Twojego mieszkania
aranzacja marmur

6 wyjątkowych marmurów, które możesz wykorzystać w aranżacji Twojego mieszkania

By on 26 marca, 2021 0 1510 Views

Marmur to materiał tak niezwykły i szlachetny, że stał się jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów w architekturze. W marmurze tworzył Michał Anioł, marmur jest ulubionym materiałem wykończeniowym wielu pałaców. I choć dziś kamień ten jest dostępny dla wszystkich, to wciąż pozostaje materiałem ekskluzywnym.

Marmur w kuchni – intensywnie i nienachalnie

Kuchnia, to miejsce przesycone zapachami gotowanych potraw, ludzką obecnością oraz kulturowymi i społecznymi znaczeniami. Niegdyś przeznaczona dla służby, o wystroju niedbałym, marginalizowana w stosunku do salonów i jadalni, które pełniły funkcję reprezentacyjną. Kuchnia, jako pomieszczenie wyłącznie użytkowe, nie zasługiwała na marmury. Dziś, po rewolucji obyczajowej, jej funkcja i rola się zmieniły, a przez to zmieniło się też podejście do kuchennego designu. Marmur jest materiałem bardzo wdzięcznym; estetyczny, odporny na zabrudzenia i wytrzymały, dlatego też w kuchni spełnia wszystkie oczekiwania.

  • GLACIER WHITE PINK –to biały marmur z ciepłymi żyłkami, w odcieniach pomarańczowych i brązowych. Minimalistyczne białe szafki, uzupełnione ciepłym drewnem i marmurowymi blatami doskonale sprawdzą się w aranżacji wyważonej, ale nie pozbawionej wyrazu. Na pierwszy rzut oka wszystko jest harmonijne, spokojne i nienachalne, a po chwili marmur zaczyna przykuwać uwagę. Dopełnieniem wnętrza może stać się marmurowa wyspa kuchenna.
  • BLACK SILK –intensywny czarny marmur z białym użyleniem dobrze koresponduje zarówno z bielą, jak i ciemnym drewnem. W pierwszym połączeniu kuchnia jest mocna w wyrazie, kontrastowa, w drugim subtelniejsza i niezwykle elegancka. Ten czarny marmur może zostać wykorzystany zarówno do blatów kuchennych, jak i w formie płyt naściennych.

Łaźnia domowa jak z luksusowego SPA

Od wieków łaźnie są miejscem spotkań, budowania wspólnoty, interakcji międzyludzkich, relaksu, odnowy. W takiej formie zastępują je współczesne salony SPA. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać o to, by nasze domowe łazienki nawiązywały do nich swoim wyjątkowym wystrojem. Pomocne będą w tym wyjątkowe płytki marmurowe, które można wykorzystać jako okładzinę ścienną lub dekorację, np. w postaci kamiennego slabu stanowiącego centrum aranżacji.

  • ROSSO LEVANTO –wyjątkowy marmur w ciepłym, głębokim odcieniu ciemnej czerwieni z białymi żyłkami. Ten marmur zagra zarówno z butelkową zielenią, z czernią i z bielą. Dobrze koresponduje z roślinnością i złotymi dodatkami. Nie ma znaczenia, czy wypełni łazienkowe ściany czy posłuży do obudowy wanny – w każdej wersji sprawi, że łazienka stanie się miejscem głębokiego relaksu.
  • BLACK STORM – burzowy granat, czarne żyłki i miejscowe rozjaśnienia, to marmur absolutnie wyjątkowy, przywodzący na myśl poczucie świeżości. Dobrze sprawdzi się jako wykończenie kabiny prysznicowej.

Marmurowe detale

Marmur sprawdza się również w formie dekoracyjnego detalu. Można nim uzupełnić każde wnętrze, subtelnie zmieniając jego charakter.

  • EARTH GREY –stalowy marmur, harmonijny i elegancki­ – dobrze sprawdzi się w roli parapetu. Na marmurowym parapecie można postawić nowoczesne, czarne donice. Efekt gwarantowany.
  • FANTASTIC GREY –to marmur, który łączy w sobie elegancję czerni, a zarazem odznacza się niepowtarzalną dekoracyjnością dzięki nieregularnemu użyleniu. Marmurowy stół w tej wersji będzie odpowiednim dodatkiem do eleganckiego gabinetu. Budzi podziw i zaufanie.

Marmur to wyjątkowy kamień naturalny. Odpowiednio dobrany wzór pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalną aranżację w Twoim mieszkaniu. Nawet niewielki detal może sprawić, że zyska ona na dekoracyjności i elegancji.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *