16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024

Czym wyróżnia się mieszkanie łatwe do urządzenia?

By on 19 czerwca, 2023 0 684 Views

Choć metraż nowego mieszkania jest dla większości klientów biur deweloperskich najważniejszy, nie tylko on wpływa na atrakcyjność nieruchomości. Nawet małe mieszkanie okaże się w pełni funkcjonalne, jeśli będzie można je łatwo urządzić. Od czego to jednak zależy?

Nie da się ukryć, że opcji wyboru na rynku nie brakuje. Do dyspozycji otrzymujesz lokale mocno zróżnicowane pod względem liczby i rozkładu pomieszczeń, standardu, czy też zastosowanych technologii budowlanych. Z tego powodu warto wiedzieć, jak odróżniać nieruchomości wygodne od tych, które mogą sprawiać pewne problemy.

Mieszkanie łatwe do urządzenia – najważniejsze cechy

 W tym miejscu należy podkreślić, że nawet nieruchomość o sporym metrażu może okazać się trudna w aranżacji, przez co przygotowanie wymarzonego projektu będzie dla Ciebie ogromnym wyzwaniem. Wiele zależy tu bowiem od rozkładu wszystkich pomieszczeń, a także sposobu ich wykonania.

  • Jeżeli celujesz w mieszkanie łatwe do urządzenia, musisz mieć w głowie przynajmniej wstępny plan tego, w jaki sposób ma być ono wykorzystywane. Jeśli bowiem planujesz podzielić je na strefę prywatną, dzienną i biznesową, dobrze byłoby, aby zawierało trzy pomieszczenia, najlepiej o różnej wielkości. Dzięki temu urządzisz nieruchomość w taki sposób, aby spełniała ona wszystkie istotne funkcje.

 

  • Na pewno warto unikać rozwiązań, które ograniczają przestrzeń użytkową lub w jakiś sposób utrudniają jej użycie. Mieszkanie idealne do urządzenia nie zawiera więc zbyt wielu skosów, ani wąskich, długich korytarzy, z którymi nie wiadomo do końca, co zrobić. Problematyczne okazać się mogą także wszelkie kolumny oraz dziwne przedłużenia ścian.

 

  • Spore znaczenie ma również kształt pokoi w mieszkaniu. Jeśli będą one długie i wąskie, ich urządzenie okaże się na pewno trudniejsze, niż w przypadku zachowania planu kwadratu. Uwagę zwróć ponadto na ewentualny salon otwarty na kuchnię. Pomieszczenie tego typu powinno umożliwiać bezproblemowe wydzielenie obu stref, a także postawienie wyspy kuchennej.

 

  • Mieszkanie łatwe do urządzenia wyróżnia się też tym, że właściciel jest w stanie je odpowiednio zmieniać i dostosowywać pod własne preferencje. Pozwalają na to chociażby ścianki działowe, które w każdej chwili da się po prostu usunąć, powiększając tym samym przestrzeń użytkową. Warto to wszystko sprawdzić jeszcze na etapie analizowania nowego mieszkania do zakupu.

 

  • Istotne mogą okazać się także niektóre elementy wyposażenia nieruchomości. Mowa tutaj na przykład o grzejnikach. Ich złe umiejscowienie może znacząco utrudnić aranżację, i to niezależnie od metrażu. To samo zresztą tyczy się kontaktów, miejsc na lampy, a nawet samych okien.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie poruszone powyżej, oczywiste wydaje się, że wybór nowego mieszkania powinien przebiegać w sposób przemyślany. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak szeroka jest oferta rynkowa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wszystko dokładnie sprawdzić i ocenić, czy interesujące Cię lokale na pewno spełniają kryteria istotne dla zaplanowanej aranżacji.

Jak i gdzie szukać mieszkań łatwych do urządzenia?

 Skoro wiesz już, na co należy uważać najbardziej, możemy przystąpić do samego procesu zakupu nieruchomości. Zawsze jesteś w stanie skorzystać z pomocy biur specjalizujących się w wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert, a także wsparciu na etapie finalizacji transakcji. Problem polega jednak na tym, że w ten sposób niejako tracisz pełną kontrolę nad wyborem mieszkania. Musisz ograniczyć się do tego, co znajdzie dla Ciebie agent. A do tego dochodzi jeszcze konieczność opłaty prowizji, która wcale nie jest niska.

Wszystko to powoduje, że dobrym rozwiązaniem wydaje się szukanie mieszkania na własną rękę. Szczególnie wówczas, gdy masz dostęp do znanych i cenionych biur deweloperskich. Taka współpraca zdecydowanie ułatwi Ci poszukiwania. Sprawi również, że na pewno znajdziesz dla siebie wymarzone lokum, które urządzisz po swojemu.

źródło: SŁAWBUD deweloper Marki

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *