20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
Plenerowe wesele w jesiennej oprawie

Plenerowe wesele w jesiennej oprawie

By on 28 października, 2019 0 704 Views

Jesień jest idealną porą roku do organizacji ślubów i wesel. Dzięki feerii barw stanowi bowiem idealne tło zdjęciowe. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par wstępuje w związek małżeński w jesiennej oprawie. Popularność zyskują nie tylko plenerowe sesje zdjęciowe, ale również całe uroczystości organizowane pod gołym niebem. Zapewne warto wziąć pod uwagę to niestandardowe rozwiązanie, bo przecież każdemu zależy na wyjątkowej oprawie takiej uroczystości i niezapomnianych przeżyciach wszystkich jej uczestników. Dostępne na rynku nowoczesne namioty weselne, które estetyką i funkcjonalnością dorównują najpiękniejszym salom bankietowym, umożliwią organizację iście baśniowej imprezy. Wykonane z certyfikowanych i atestowanych materiałów gwarantują też bezpieczeństwo gości. Ponadto można je rozstawić w wymarzonym miejscu, bez konieczności jego rezerwacji z kilkuletnim wyprzedzeniem.

Wybór miejsca

Namiot weselny można rozstawić w niemal każdym miejscu w otwartej przestrzeni. Jednak jego lokalizacja powinna być dobrze przemyślana. Wybierzmy ładnie zagospodarowany teren – nad jeziorem, z widokiem na góry lub malowniczą rzekę, z pięknymi alejkami czy nastrojowym patio. Nasi goście będą mogli nie tylko podziwiać okolice, ale też wziąć udział w niepowtarzalnej, pamiątkowej sesji fotograficznej.

Dobrze, jeśli podłoże, na którym stanie duży namiot weselny, jest w miarę równe. Unikajmy miejsc, w których w wietrzny dzień pojawia się niepotrzebny kurz, a w razie opadów – błoto. Sprawdźmy też, czy w wybranej lokalizacji nie będą dokuczały nam uciążliwe owady (np. komary, muszki lub mrówki).

Ekonomiczne rozwiązania

Za wynajem terenu na imprezę oraz stworzenie bazy sanitarnej, będziemy musieli oczywiście zapłacić. Jeżeli więc dysponujemy dużym, zadbanym ogrodem, lepiej go doinwestować i w jego obrębie rozstawić namiot weselny. W ten sposób odejdą nam dodatkowe koszty związane z zapewnieniem dostępu do wody czy energii elektrycznej. Taka opcja sprawdzi się jednak wyłącznie przy organizacji małego wesela.

Dobrym rozwiązaniem, które pomoże nam obniżyć koszty plenerowego przedsięwzięcia, jest znalezienie lokalu z gotowym zapleczem. Hotele, pałacyki, eleganckie restauracje i duże domy weselne mogą wyrazić zgodę na rozstawienie na ich terenie eleganckiego namiotu. W takim przypadku będziemy mieli możliwość skorzystania z bazy gastronomicznej czy wynajęcia miejsc noclegowych.

Aranżacja plenerowej sali weselnej

By w pełni cieszyć się urokami plenerowej uroczystości, wybierzmy duży namiot weselny z półtransparentnymi ścianami bądź stylowymi oknami. Do zaglądającej do środka przyrody dopasujmy też wystrój wnętrza, tworząc bajeczny klimat sali.

Do weselnego namiotu mamy możliwość dobrania podłogi, przykładowo w formie wykładziny lub parkietu. Na potrzeby orkiestry przewidziane są natomiast różnego rodzaju podesty. Firmy, wynajmujące namioty weselne zatroszczą się o ogrzewanie i odpowiednią cyrkulację powietrza. Dysponują też elementami wyposażenia pasującymi do różnych stylizacji, począwszy od stołów oraz stolików i krzeseł, przez tarasowe meble wypoczynkowe, po oświetlenie, zastawę czy obrusy i pokrowce na siedziska. Wykonanie całej aranżacji możemy zlecić fachowcom. Dobrze, jeśli w przedsięwzięcie zaangażowana będzie zarówno wypożyczalnia namiotów, firma cateringowa, orkiestra, jak i nasz fotograf. Jest to ważne, chociażby z uwagi na praktyczne rozwiązania dotyczące dodatkowego oświetlenia, dostępu do energii elektrycznej oraz usytuowania szatni czy zaplecza.

Podczas organizacji plenerowej uroczystości, tak naprawdę ogranicza nas tylko budżet i wyobraźnia. Oprócz cudownie zaaranżowanego namiotu możemy wykreować też zjawiskową przestrzeń wokół niego. Skorzystajmy z ofert wypożyczania plenerowych dekoracji i stylizowanych elementów małej architektury, by wyczarować królewski ogród. W ten sposób plenerowe wesele przerośnie oczekiwania organizatorów i gości oraz na długo pozostanie w ich pamięci.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *