5 grudnia, 2023
  • 5 grudnia, 2023
Czy warto kupic pakowarke prozniowa

Czy warto kupić pakowarkę próżniową?

By on 24 października, 2018 0 2231 Views

W każdym lokalu gastronomicznym ważne jest dbanie o świeżość używanych produktów. Urządzenie, które pozwala znacząco przedłużyć czas przydatności do spożycia żywności, jest czymś, w co powinien zaopatrzyć się każdy właściciel restauracji.

Czym jest pakowarka próżniowa?

Jest to urządzenie służące do zamykania produktów w opakowaniach foliowych, przy czym z wnętrza opakowania usuwane jest równocześnie powietrze. Powoduje to brak możliwości rozwoju dla wszelkiego rodzaju bakterii tlenowych, które przyczyniają się do szybkiego psucia się jedzenia. Pakowanie próżniowe ogranicza również do minimum kontakt zapakowanej żywności z wilgocią. Efektem korzystania z tego urządzenia jest jednoczesne zwiększanie trwałości i świeżości produktu. Pakowarka próżniowa może być używana zarówno do pakowania dań gotowych, jak i surowych produktów. To, jak długo dany produkt może wytrzymać po zapakowaniu próżniowym, zależy od rodzaju żywności. W każdym przypadku pakowanie próżniowe wypada lepiej w porównaniu do mrożenia. Nie tylko pomaga produktowi zachować świeżość przez o wiele dłuższy okres, ale również nie ma wpływu na smak dania.

Jakie są rodzaje pakowarek próżniowych?

Podstawowe rodzaje pakowarek to pakowarka komorowa oraz bezkomorowa, zwana również listwową. Pakowarki listwowe są mniejszych rozmiarów i zazwyczaj długość listwy nie przekracza 550 mm w związku z ich niewielkimi rozmiarami odznaczają się stosunkowo małą wydajnością i nadają się głównie do użytku domowego lub w małych lokalach gastronomicznych. Pakowarki komorowe wyposażone są w specjalną komorę, do której wkłada się produkt wraz z opakowaniem. Proces pakowania próżniowego polega na wyssaniu z komory powietrza i wytworzeniu tym samym próżni, a następnie zgrzaniu całego opakowania. Ten typ pakowarki oferuje więcej opcji pozwalających odpowiednio skonfigurować proces pakowania do różnych produktów spożywczych. Z uwagi na spory rozmiar, możliwe jest jednoczesne pakowanie większej liczby produktów. Z tego powodu pakowarka próżniowa komorowa idealnie nadaje się do dużych lokali gastronomicznych lub firm zajmujących się cateringiem.

Czy zakup pakowarki próżniowej jest rozsądną inwestycją dla właściciela lokalu gastronomicznego?

Dla przedsiębiorcy działającego w branży gastronomicznej wynika wiele zalet z kupna takiego urządzenia. To właśnie zmarnowana żywność jest jednym ze znaczących kosztów prowadzenia lokalu. Żadna restauracja, która pragnie odnosić sukcesy i przyciągać klientów, nie może pozwolić sobie na podawanie dań, sporządzonych z nieświeżych produktów. Oznacza to, że duże ilości zamówionych produktów spożywczych muszą zostać wyrzucone, jeżeli nie zostaną użyte na czas. warto podkreślić, że kupno pakowarki próżniowej jest opłacalne niezależnie od rozmiarów i rodzaju lokalu gastronomicznego. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od wielu aspektów, z których najważniejszym jest rozmiar lokalu i przewidywana ilość produktów, które będą regularnie pakowane za jej pomocą. Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i wydajność pompy, gdyż od nich zależy w dużej mierze szybkość pracy pakowarki. Ponadto, należy sprawdzić zawczasu dostępność części zamiennych na wypadek wystąpienia usterek. Oczywiście istnieje duża ilość akcesoriów dodatkowych, które mogą zapewnić szersze możliwości wykorzystania. Każdy właściciel lokalu gastronomicznego musi ocenić, co mu się najbardziej przyda do skuteczniejszego prowadzenia lokalu.

źródło: active-company.pl – wyposażenie gastronomiczne

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *