20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
  • Home
  • Technologia
  • Kontenerowe stacje sprężarek – sposób na niedobory miejsca w zakładzie
Kontenerowe stacje sprężarek

Kontenerowe stacje sprężarek – sposób na niedobory miejsca w zakładzie

By on 26 października, 2018 0 647 Views

Kontenerowe stacje sprężarek to coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu zakładach przemysłowych, które posiadają stosunkowo mało powierzchni do dodatkowego zagospodarowania. Z racji tego, że park maszynowy zajmuje dość sporo miejsca, to wspomniana metoda jest odpowiedzią na problemy z brakiem wolnej powierzchni w zakładach.

W wielu gałęziach przemysłu wykorzystuje się sprężone powietrze. Park maszynowy to podstawa do sprawnego działania i produkcji. Niestety, wiele firm boryka się z brakiem miejsca na dodatkowy sprzęt. W takich warunkach trudno jest znaleźć dodatkową przestrzeń na sprężarkę wolnostojącą.

Brak miejsca na rozbudowany park maszynowy – wybierz kontenerową stację sprężarek

Jeśli dane przedsiębiorstwo nie jest gotowe na rewolucję w postaci zmiany obiektu, w którym obecnie się znajduje, to warto skorzystać z dużo prostszego rozwiązania, jakim są kontenerowe stacje sprężarek. Ich zaletą jest fakt, iż nie zajmują one zbyt dużo miejsca. Nie znaczy to, że urządzenie jest mniej wydajne, efektywne czy szybciej ulega awarii. Wręcz przeciwnie. To ekonomiczny, energooszczędny sposób, który zajmuje mało miejsca i nie powoduje zaburzenia wolnej przestrzeni w danym zakładzie przemysłowym.

Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Rozwiązanie w postaci kontenerowych stacji sprężarek jest dedykowane wielu branżom przemysłowym. Można wykorzystać je w niemal każdej gałęzi i niezależnie od wielkości danego zakładu produkcyjnego. Obecnie wiele firm skorzystało z takiej opcji, szczególnie, gdy nie mają  fizycznie warunków do stworzenia samodzielnej sprężarkowni lub też zastanawiają się nad zmianą swojej lokalizacji, a tą obecną traktują jako tymczasową czy zastępczą.  Do podstawowych cech kontenerowych stacji sprężarek zaliczamy m.in.:

  • brak potrzeby wygospodarowania nowego miejsca na pomieszczenie typu sprężarkownia;
  • zlikwidowanie problemu zbędnej emisji ciepła, która generowana jest ze sprężarek;
  • ograniczenie hałasu emitowanego w czasie pracy sprężarki powietrza;
  • swobodny i indywidualny wybór tymczasowej lokalizacji sprężarkowni, która dopasowana jest do aktualnych potrzeb czy miejsca, bez konieczności tworzenia specjalnie zaprojektowanego pomieszczenia;
  • możliwość swobodnego, szybkiego i bezproblemowego przemieszczania sprężarkowni w trakcie jej eksploatacji bez obawy, że naruszymy czułe elementy i zaburzymy jej prawidłowe działanie.

Dzięki temu, każde przedsiębiorstwo ma możliwość rozbudowania parku maszynowego o sprężarki śrubowe olejowe i bezolejowe, tłokowe  czy wysokociśnieniowe bez konieczności wygospodarowania na nią nowego pomieszczenia.

Co wchodzi w skład kontenerowej stacji sprężarkowej?

Można zdecydować się na sprężarki zabudowane w kontenerach 20 lub 40 stopowych, które funkcjonują według zasady „plug & play”. To rewelacyjny sposób, ponieważ sprzęty tego typu są praktycznie od razu gotowe do uruchomienia i działania. Dzięki temu ogranicza się czas ich montażu, sprawdzenia parametrów czy instalacji. Kontener z kompresorami może być transportowany i podłączany w dowolnej części przedsiębiorstwa.

Kontenery wyposażone są w urządzenia dostosowane do potrzeb konkretnych zakładów przemysłowych i mogą zawierać sprężarki śrubowe olejowe i bezolejowe, tłokowe, wysokociśnieniowe oraz układy uzdatniania. Stacje posiadają niezawodne automatyczne systemy wentylacji, wydajne szafy rozdzielcze, jak również pełne okablowanie, najlepszej jakości orurowanie, sprawny i bezawaryjny układ gospodarki kondensatu oraz najlepsze z możliwych oświetlenie.

Mobilny sprzęt dla każdego przedsiębiorstwa

Profesjonalne firmy oferują swoim klientom możliwość dostarczenia kontenerowej stacji sprężarkowej w dowolne miejsce oraz jej instalacji w wybranej części obiektu przemysłowego. Klient wybiera wielkość stacji, zaś firma zajmuje się dowozem sprzętu oraz jego bezproblemowym montażem.

Dla przedsiębiorstw, których odwiecznym problemem jest brak miejsca na park maszynowy kontenerowe stacje sprężarkowe to rozwiązanie umożliwiające rozwój firmy bez potrzeby zmiany lokalizacji lub przebudowy zakładu.

Źródło: Almig – sprężarki powietrza

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *