16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Biznes
  • Usługa „door-to-door” – wygodny import i eksport towarów
Usługa „door-to-door”

Usługa „door-to-door” – wygodny import i eksport towarów

By on 28 października, 2018 0 666 Views

Branża transportowa rozwija się bardzo dynamicznie, a szerokie możliwości organizacji transportu sprawiają, że klienci stają się coraz bardziej wymagający. Na rynku wzrasta liczba firm specjalizujących się w spedycji międzynarodowej, a ceny stają się coraz bardziej wyrównane. Chcąc przyciągnąć do siebie większą rzeszę klientów, firmy muszą postawić na wąską specjalizację, bądź ponadstandardową ofertę, jak np. usługa „door-to-door”. Na czym ona polega i jakie płyną korzyści z takiego rozwiązania?

Czym charakteryzuje się usługa „door-to-door”?

Usługa „door-to-door” jest kompleksowym rozwiązaniem, zakładającym odbiór towaru od nadawcy i dostarczenie go do odbiorcy, przenosząc całą odpowiedzialność za proces transportu na firmę spedycyjną. Może być realizowana przy pomocy samochodów ciężarowych, kolei czy statków. Usługa ta jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osoby zlecającej przewóz, zwłaszcza, jeśli zorganizowanie transportu na własną rękę jest skomplikowane.

Coraz częściej w transporcie międzynarodowym i międzykontynentalnym stosuje się transport multimodalny, który zakłada użycie co najmniej dwóch różnych środków transportu w danym procesie przewozu. Choć ten rodzaj transportu nie wymaga stosowania jednej jednostki ładunkowej, warto zdecydować się na przewóz towarów w stalowym kontenerze, ponieważ niesie to za sobą wiele korzyści.

Transport ładunku w jednym kontenerze od początku do końca pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie ma konieczności kilkukrotnego przeładunku przy zmianie środka transportu. Najwięcej uszkodzeń towaru występuje właśnie w trakcie rozładunku i załadunku, więc wykorzystanie tylko jednego kontenera na całej trasie zapewnia bezpieczeństwo towaru i minimalizuje ryzyko potencjalnych uszkodzeń.

Obecnie kontenery i środki transportu są coraz lepiej dostosowane do rodzajów przewożonych towarów, stąd pojawiły się m.in. kontenery chłodnie do transportu żywności szybko psującej się i kwiatów. W przypadku transportu kolejowego, wagony również zostały specjalnie dostosowane do ładunków – są wagony kontenery, którymi można przewieźć dowolny towar, wagony platformowe przeznaczone do ładunków nietypowych i wielkogabarytowych, czy też wagony cysterny do przewozu płynów i gazów.

Jakie są korzyści z usługi „door-to-door”?

Decydując się na skorzystanie z usługi „door-to-door” przede wszystkim klient oszczędza czas, co jest kluczowe zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw. Korzystając z wiedzy i doświadczenia firmy specjalizującej się w tej dziedzinie, ma gwarancję, iż cały proces zostanie przeprowadzony w najbardziej optymalny sposób. Firma zewnętrzna, wykorzystując swoje doświadczenie, dobierze rozwiązania odpowiednio dopasowane do potrzeb klienta, nawet tych najbardziej wyrafinowanych.

Usługa „door-to-door” realizowana przez firmę zewnętrzną to również oszczędność pieniędzy, ponieważ firmy spedycyjne dysponują szeroką siecią kontaktów, a z racji częstych przewozów, mogą otrzymać bardziej atrakcyjne ceny, niż klient indywidualny. Specjalistyczna wiedza pozwala na dokładną analizę potrzeb klienta, dobór najtańszego rozwiązania i najbardziej optymalnej trasy, dzięki czemu oszczędności są wyraźnie widoczne.

Skorzystanie z usług firmy spedycyjnej to także spokój i brak niepotrzebnego stresu, z racji tego, iż odpowiedzialność za cały proces transportu spoczywa na firmie. Zwłaszcza w przypadku transportu multimodalnego jest to bardzo korzystne, ponieważ zorganizowanie transportu międzynarodowego i międzykontynentalnego na własną rękę jest nie lada wyzwaniem.

Operator transportu multimodalnego obsługuje cały proces, a osoba zlecająca przewóz nie musi się o nic martwić. Firma spedycyjna zadba o odpowiednie formalności takie jak zapłata cła, podatku czy konieczność przedstawienia świadectwa pochodzenia towaru. Operator reaguje również na bieżące problemy i minimalizuje niedogodności. Wybór doświadczonej firmy spedycyjnej gwarantuje bezpieczeństwo przewożonych towarów i dostawę ładunku w oczekiwanym czasie.

Źródło: Symlog – spedycja międzynarodowa

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *