16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Life Style
  • Baza noclegowa w stolicy – czy jest wystarczająca dla potrzeb miasta?
Baza noclegowa w stolicy - czy jest wystarczajaca dla potrzeb miasta

Baza noclegowa w stolicy – czy jest wystarczająca dla potrzeb miasta?

By on 24 października, 2018 0 1163 Views

Niezależnie od tego, czy jesteś młodym studentem odwiedzającym Warszawę w celach turystycznych, kulturalnych lub naukowych, czy osobą chcącą spędzić w stolicy kilka dni, by poświęcić je na ważne sprawy zawodowe, z pewnością powinieneś z odpowiednim wyprzedzeniem szczegółowo zainteresować się miejscem ewentualnego noclegu, ponieważ gorączkowe szukanie na ostatnią chwilę może okazać się kłopotliwe. Baza noclegowa Warszawy jest niezwykle bogata i różnorodna, ale dostępność miejsc do spania w pewnych momentach roku, szczególnie podczas trwania letnich wakacji i najważniejszych świąt, jest niestety dosyć ograniczona, a według niektórych zdecydowanie niewystarczająca dla dużych potrzeb tego ogromnego miasta.

Luksusowe hotele i apartamenty

Miasto dysponuje olbrzymim wyborem doskonałych i modnych hoteli o wysokim i bardzo wysokim standardzie. Nawet decydując się na ostatnią chwile, by nocować w stolicy, możemy bez większych trudności i w bardzo krótkim czasie znaleźć bardzo wygodny i elegancki pokój. Kłopoty pojawiają się przy dniach świątecznych lub przedłużonych weekendach, tj. sylwester czy weekend majowy. Jeśli planujemy odwiedzić Warszawę w tym gorącym czasie, to zdecydowanie powinniśmy dokonać rezerwacji z przynajmniej tygodniowym, a najlepiej jeszcze większym wyprzedzeniem, a jeśli interesują nas najbardziej luksusowe apartamenty, to pamiętajmy o ich zarezerwowaniu nawet cały miesiąc wcześniej, ponieważ cieszą się one najwyższym zainteresowaniem.

Bogata oferta miejsc noclegowych na każdą kieszeń

Piękna i nieustannie tętniąca życiem stolica naszego kraju jest niezwykle kuszącą destynacją dla olbrzymich grup turystów chcących zwiedzić liczne muzea, naukowców chętnie i często przybywających na światowej sławy konferencja naukowe, młodych studentów lubiących koncerty i imprez, których w Warszawie organizuje się najwięcej, miłośników sztuki ściągających na liczne festiwale i interesujące wystawy oraz osób przyjeżdżających w celach zawodowych. Niestety, planując którykolwiek z wymienionych wyjazdów, nie możemy pozwolić sobie na brak wcześniejszego odpowiedniego przygotowania, ponieważ może nas spotkać bardzo przykra niespodzianka. Hostele w Warszawie pozwalają na tani i wygodny nocleg, często w dogodnej lokalizacji miasta, w pobliżu rozbudowanej sieci środków komunikacji miejskiej. Niestety ich ilość, przez znaczną część roku jest niewystarczająca w stosunku do istniejącego zapotrzebowania. Znalezienie wolnego łóżka w pensjonacie lub hostelu w czasie trwania przyciągającego wielu gości wydarzenia często graniczy z cudem. Najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje uprzednie dokonanie rezerwacji, która nie tylko jest właściwie jedynym zabezpieczeniem przed stresem i ewentualnym spaniem w miejscu, którego nigdy byśmy nie wybrali bez takiego nieoczekiwanego przymusu, ale oszczędzi nam też pospiesznego wykonywania tysięcy telefonów i wielokrotnego odbijania się od drzwi przepełnionych klientami hoteli.

Czy są jeszcze jakieś inne opcje?

Niedostatek miejsc noclegowych skutkuje poszukiwaniem innych opcji na przenocowanie. Oprócz typowych hoteli i hosteli goście tłumnie odwiedzający Warszawę do wyboru mają liczne pokoje gościnne oraz kwatery prywatne w bardzo konkurencyjnych cenach i bardzo dobrym standardzie. Osoby mające odpowiednie doświadczenie podróżnicze oraz odwagę na taki niestandardowy, ale cieszący się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem krok, mogą skorzystać z dostępnych w Internecie na specjalnych portalach ofert prywatnych osób proponujących noclegi na zasadzie tak zwanego couchsurfingu.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – hostel w Warszawie

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *