16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Biznes
  • Import towarów z Chin — wykorzystaj ekspresowe pociągi towarowe

Import towarów z Chin — wykorzystaj ekspresowe pociągi towarowe

By on 25 maja, 2023 0 449 Views

Chiny, jako mocarstwo gospodarcze, dostarcza do Polski i Unii Europejskiej towary, które są codziennie dostępne na półkach sklepowych. Ich atrakcyjna cena i coraz wyższa jakość wykonania przyciągają unijnych klientów, którzy corocznie kupują towary z Azji o wartości kilku milionów euro. Aby zagwarantować stałość dostaw między Europą a Azją, konieczny jest szybki i ekonomiczny transport. Doskonałym przykładem rozwiązań transportowych są multimodalne pociągi towarowe, które świadczą usługi w przewozie różnych rodzajów towarów.

Transport kolejowy z Chin — nowoczesne rozwiązanie dla każdej firmy

Dzięki wprowadzeniu Nowego Szlaku Jedwabnego transport koleją z Chin do Europy stał się przewidywalny i bezpieczny. Ekspresowe pociągi towarowe umożliwiły stałą i szybką wymianę towarową pomiędzy europejskimi i chińskimi firmami. Powszechna dostępność multimodalnych pociągów to gwarancji wykonania usług, które pozwalają na przewóz dowolnego rodzaju towaru bez ograniczeń ilościowych. Transport towarów z Azji do Europy pozwala na przewóz elektroniki, narzędzi, części mechanicznych i odzieży, a dzięki zastosowaniu wagonów i kontenerów pociągi ekspresowe z Chin mogą przewozić zarówno małe, jak i duże ładunki. Co więcej, stosunkowo krótki czas przewozu umożliwia dostawy towarów o krótkim terminie ważności (np. żywności), a różnorodność od względem funkcjonalności dostępnych kontenerów daje możliwość przewozu ładunków o szczególnych wymaganiach w zakresie temperatury, wilgotności, stanu skupienia itp.

Zalety transportu kolejowego na trasach międzykontynentalnych

Krótki czas przewozu

Transport z Chin do Polski realizowany za pomocą ekspresowych pociągów towarowych jest znacznie krótszy, niż fracht morski kontenerów. Przejazd pociągu z Chin do granicy polsko-białoruskiej trwa od 9 do 14 dni. Globalny transit time ładunku realizowany w ramach usługi door-to-door nie przekracza 1 miesiąca i trwa 24-26 dni. To sprawia, że fracht kolejowy jest 2, a nawet 3 razy szybszy niż przewóz ładunku kontenerowcem. Dodatkowo transport koleją jest znacznie bardziej przewidywalny i pozwala na płynne utrzymanie łańcucha dostaw. 

Kontenery we frachcie kolejowym nie podlegają rolowaniu — raz zarezerwowane miejsce jest zawsze dostępne w wybranym składzie kolejowym. Pociągi towarowe są także mniej wrażliwe na niesprzyjające warunki pogodowe. Co więcej, ekspresowe pociągi towarowe relacji Chiny-Polska poruszają się przez tereny o niskiej gęstości zaludnienia, znajdujące się poza zasięgiem konfliktów zbrojnych. 

Doskonała cena za szybką realizację

Zaletą ekspresowych pociągów towarowych jest również rozsądna cena. Pomimo tego, że fracht kolejowy na trasie Europa-ChRL jest dwu- a nawet trzykrotnie krótszy niż statkiem, cena za przewóz kontenera jest tylko nieznacznie wyższa. Jeśli jesteś zainteresowany sprowadzaniem towarów z Chin, sprawdzaj cenniki przewozu różnymi środkami transportowymi. Może się zdarzyć, że kolej będzie tańsza niż transport kontenerowcem (takie sytuacje się już zdarzały). Warto kontrolować ceny przewozu także z tego względu, że podlegają one stałym zmianom. 

Zaletą frachtu kolejowego na Nowym Jedwabnym Szlaku jest cena za przewóz ładunku drobnicowego — czyli takiego, który stanowi jedynie część kontenera. Tu cena za transport często jest niższa, niż przewóz takiego samego ładunku za pomocą kontenerowca. 

Przewidywalność dostaw

Planowanie dostaw oraz utrzymanie łańcuchów dodatkowo ułatwia duża dostępność. Obecnie w tygodniu do Polski dojeżdża kilkadziesiąt składów towarowych, co pozwala na organizację stałych dostaw bez ograniczeń ilościowych. Co więcej, ekspresowe pociągi towarowe są stale monitorowane w zakresie przewozu. W ten sposób zyskasz codzienną informację o lokalizacji ładunku, co pozwala na precyzyjne ustalenie czasu dostawy. 

Importujesz towary z Chin? Skorzystaj z usług spedytora

Transport z Chin wiąże się dla przedsiębiorców ze sporym wyzwaniem w zakresie organizacji procesu transportowego i wymaga znajomości rynków dalekowschodnich. Z tych względów wybierz doświadczonego spedytora, który zajmie się kompleksową obsługą przewozu. W efekcie zyskasz nie tylko pewność prawidłowej realizacji procesu, unikniesz wielu pułapek, ale także zyskasz czas i pieniądze. To firma spedycyjna zajmie się dokumentacją przewozową i celną oraz organizacją przewozu w Chinach i Polsce.

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *