16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Finanse
  • Nowe stawki VAT na wybrane produkty – na co warto zwrócić uwagę?
Nowe stawki VAT na wybrane produkty – na co warto zwrocic uwage

Nowe stawki VAT na wybrane produkty – na co warto zwrócić uwagę?

By on 4 września, 2019 0 81635 Views

Polskie prawo podatkowe może być pod wieloma względami niezwykle problematyczne dla przedsiębiorców. Ze względu na liczne przemiany konieczne jest ciągłe monitorowanie aktualnych zmian podatkowych w państwie. Chwila nieuwagi może nie tylko odbić się negatywnie na budżecie przedsiębiorcy, ale również sprawić, że naliczone zostaną niezwykle wysokie kary wraz z odsetkami. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zmiany VAT

Niedługo wejdą w życie zmiany w podatku VAT. Co oznacza to dla przedsiębiorcy? Ze względu na inne stawki produktu VAT, wobec wielu produktów konieczne będzie nie tylko skorygowanie wysokości podatku, ale czasem również ceny samego produktu.

Pierwszą z grup, które zostały objęte zmianą podatku, jest pieczywo. Wcześniej wysokość stawki była definiowana przez okres jego przydatności do spożycia. Z tego względu mogło rodzić to liczne problemy, szczególnie w przypadku produktów, których definicja nie była jasna. Jednym z takich produktów były chociażby bułki z czosnkiem, które z definicyjnego punktu widzenia mogły mieć jednocześnie dwie różne stawki VAT. Kolejną grupą, która zasługuje na szczególną uwagę, są soki oraz chociażby mleka sojowe. Istotną zmianą będzie też ujednolicenie książek na wszelkich możliwych nośnikach, tak więc podatek będzie taki sam zarówno dla e-booków, jak i książek papierowych. Gazety oraz artykuły higieniczne również będą miały obniżony VAT. Wyższą stawką podatku zostaną objęte natomiast czasopisma specjalistyczne, niektóre przyprawy, owoce morza czy chociażby lód. Jak widać zmian jest niezwykle dużo, z tego powodu dużo lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na rozwijaniu przedsiębiorstwa, zostawiając kwestie podatkowe profesjonalistom. Korzystnym rozwiązaniem będzie więc nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym.

Biura rachunkowe – czy warto skorzystać z jego usług?

Jak wspomniano we wstępie, Polska jest krajem, w którym przepisy podatkowe zmieniają się niezwykle często. Aby prowadzić rachunkowość firmy w sposób właściwy, trzeba poświęcać spore nakłady czasu i energii, by stale aktualizować wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Po co dokładać sobie dodatkowych zadań wtedy, kiedy nie jest to konieczne? Usługi profesjonalnego biura rachunkowego mogą w znacznym stopniu nie tylko ułatwić, ale i przyspieszyć ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych. Wykwalifikowana kadra księgowych czy też doradców podatkowych będzie sprawnie poruszać się w obowiązujących przepisach. Da to przedsiębiorcy pewność, że wszystkie jego podatki zostaną rozliczone w odpowiedni sposób i zoptymalizowane tak, by zarobił on jak najwięcej. Dzięki współpracy z biurem świadczącym outsourcing kadr i płac można zaoszczędzić ogromną ilość czasu i wysiłku, które tymczasem można poświęcić na rozwój swojej działalności i powielenie zysków.

Usługi biura rachunkowego – najlepszy wybór dla przedsiębiorców

Jak widać, ciągłe aktualizacje i zmiany stawek podatkowych na poszczególne produkty wymagają od przedsiębiorcy niezwykłej uważności. Na szczęście, dzięki możliwości nawiązania współpracy z biurem rachunkowym nie ma potrzeby poświęcania czasu na zapoznawanie się z nimi. Pracownicy biura rachunkowego są zobowiązani do wykonywania swojej pracy zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym. Mamy pewność, że każde biuro księgowe inwestuje w szkolenia swoich pracowników. Powierzając prowadzenie własnych ksiąg zewnętrznemu podmiotowi, pozbywamy się przykrego i czasochłonnego obowiązku i możemy skupić się na prowadzeniu własnej działalności.

źródło: mddp-outsourcing.pl – biuro podatkowe Katowice

  Finanse
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *