16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Life Style
  • Laserowa depilacja torsu, pleców i pośladków – dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?
Laserowa depilacja torsu, plecow i posladkow – dlaczego warto zdecydowac sie na taki zabieg

Laserowa depilacja torsu, pleców i pośladków – dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

By on 13 sierpnia, 2019 0 921 Views

Współczesne kanony piękna, zarówno wśród kobiet, jak i u mężczyzn, narzucają nieskazitelnie gładką skórę lub obecność jedynie jasnych, praktycznie niewidocznych włosków. Obecnie istnieje wiele metod pielęgnacyjnych, które pozwalają uzyskać pożądane efekty (od rozjaśniania owłosienia po usuwanie mechaniczne). Coraz większą popularnością cieszy się zwłaszcza depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty, bez ryzyka uszkodzenia skóry, wrastania włosków czy wystąpienia poważnych podrażnień.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko fototermolizy. W organizmie człowieka istnieją struktury, które są w stanie pochłaniać fale ultrafioletowe o określonej długości (w tym przypadku jest to melanina, czyli pigment odpowiadający za kolor skóry i włosów). Podczas zabiegu, z głowicy lasera uwalniana jest wiązka, która następnie pochłaniana jest przez cebulkę włosa. Powstająca w ten sposób energia cieplna trwale niszczy cebulkę, co uniemożliwia wzrost kolejnego włosa.

Trwała depilacja laserowa u mężczyzn

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wśród mężczyzn wciąż nie cieszą się dużą popularnością. W tym przypadku zauważalny jest jednak trend rosnący. Laserowe usuwanie owłosienia posiada bowiem wiele zalet, dzięki którym mężczyźni coraz częściej decydują się na wybraną metodę depilacji. Bezpieczeństwo, komfort, skuteczność to tylko niektóre z nich. Ponadto mężczyźni zwykle posiadają naturalne predyspozycje do zabiegu w postaci grubych i ciemnych włosów, które w sposób najprostszy i najtrwalszy poddają się usunięciu. Warto podkreślić, że w klinikach medycyny estetycznej bardzo często dostępne są nieco tańsze pakiety, które obejmują przykładowo depilację pleców, torsu i pośladków.

Depilacja pleców, torsu i pośladków

Nadmierne owłosienie na plecach jest bardzo krępujące i uciążliwe zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy wysoka temperatura wymusza zmianę odzieży na krótszą, a potliwość jest znacznie wzmożona. Samodzielne próby usuwania owłosienia za pomocą jednorazowej maszynki mogą okazać się fiaskiem. Natomiast depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym zapewne będzie bolesna i może doprowadzić do wrastania włosków. Depilacja pleców laserem pomaga usunąć ten wstydliwy problem bez obawy o nieestetyczny wygląd między zabiegami. Włoski wcześniej uśpione aktywują się bowiem równomiernie na całej powierzchni pleców, a z każdym kolejnym zabiegiem ich ilość i gęstość jest relatywnie mniejsza.

Z kolei efekty depilacji torsu wykonywanej za pomocą domowych metod będą krótkotrwałe. Mimo ułatwionego dostępu bardzo prawdopodobne będzie odrastanie ciemniejszych i bardziej gęstych włosów, powstawanie podrażnień oraz wrastanie włosów. Laserowa depilacja torsu zapewni gładką i zadbaną klatkę piersiową na wiele lat.

Depilacja pośladków również cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. Pozwala bowiem w szybki i łatwy sposób zachować higienę, bez ryzyka wystąpienia uczuleń czy uszkodzeń mechanicznych. Ze względu na fakt, iż w tych rejonach skóra jest zwykle nieopalona, laserowa depilacja pośladków będzie najbardziej efektywna. W tym przypadku energia świetlna dotrze bowiem bezpośrednio do barwnika znajdującego się w cebulce włosa, a nie do melaniny obecnej w skórze. Zapewni to nie tylko wysoką skuteczność, ale również brak ryzyka podrażnień i oparzeń.

Niezależnie od obszaru, na którym wykonywana będzie męska depilacja laserowa, typu włosa czy rodzaju karnacji, zawsze konieczna jest uprzednia konsultacja ze specjalistą w celu dobrania odpowiednich parametrów lasera oraz określenia stanu skóry. Należy podkreślić, że depilacja laserowa jest najwydajniejszą i najtrwalszą metodą usuwania owłosienia oferowaną na rynku kosmetycznym.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *