16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
Najpopularniejsze rodzaje usterek w pralkach

Najpopularniejsze rodzaje usterek w pralkach

By on 25 października, 2018 0 2092 Views

Z niektórymi przedmiotami tak się zżyliśmy, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Tak też jest z pralkami. Każdy, kto przechodził przez jej awarię, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duży jest to problem. Jest rzeczą zupełnie normalną, że urządzenia z czasem się zużywają i dochodzi do usterek. Mało komu uśmiecha się ręczne pranie – szczególnie gdy sterta brudnych ubrań sięga sufitu. Jakie są najpopularniejsze awarie tych urządzeń?

Pralka głośno pracuje

To jedna z tych awarii, które można rozpoznać od razu. Kiedy w czasie prania z urządzenia dobywają się głośne dźwięki, zwykle zwiastuje to kłopoty. Najłatwiej rozpoznać tego typu problem w czasie wirowania.

Jaka jest najczęstsza przyczyna takiej usterki? Zużyte łożyska bębna. Powinno się je wymieniać co kilka lat – zbagatelizowanie tego może prowadzić nawet do poważnego uszkodzenia bębna! Naprawa zwykle wymaga rozkręcenia wielu elementów, ale sama wymiana łożysk należy do prostych zadań (kiedy już do nich dotrzemy). Takim problemem zajmie się serwis pralki. Usterki tej zazwyczaj nie rozwiązuje się w mieszkaniu klienta, ponieważ do wymiany łożysk trzeba rozkręcić wiele części i w łazience jest to zwyczajnie utrudnione.

Ubrania po wyjęciu z pralki są brudne?

Jeśli nasze pranie po wyciągnięciu z urządzenia wygląda gorzej niż przed włożeniem to mamy poważny problem. Jaka jest tego przyczyna? Zwykle wskazuje to na problem z uszczelkami przy łożysku. Konieczna jest ich wymiana na nowe, aby przywrócić naszej pralce dawną sprawność.

Pralka zalewa otoczenie wodą

Kolejna usterka, którą łatwo zdiagnozować. Jeśli z pralki cieknie woda, to wtedy możemy przypuścić, że mamy problem z zapchanym filtrem. Zadanie nie jest trudne czy skomplikowane, ale będzie kosztowało nas sporo czasu dlatego, jeśli nam się śpieszy, warto skorzystać z pomocy specjalistów, dla których naprawa pralek nie ma tajemnic.

Czasami problem może być bardziej poważny i wtedy należy zwrócić uwagę na pompę. Zwykle przyczyną problemu są uszczelki pierścieniowe i trzeba je wymienić. W najgorszym trzeba będzie zastąpić starą pompę nową.

Bęben stoi w miejscu

Słychać, że silnik działa, a bęben ani drgnie? Z pewnością mamy do czynienia z usterką paska klinowego. Najczęściej objawia się ona tym, że pasek ślizga się i konieczna jest jego regulacja. Możemy tego dokonać samodzielnie, naciągając odpowiednio pasek za pomocą wspornika regulacyjnego. Inna możliwość awarii to zerwanie paska i wtedy trzeba go wymienić na nowy.

Problemy z programami

Jeśli nasze urządzenie do prania omija programy bądź zacina się w trakcie działania, to zwykle jest to awaria programatora. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i oddać urządzenie do serwisu pralek.

Nieprzyjemny zapach z pralki

Wyciągnięte pranie nie pachnie, tak jak powinno? Spokojnie! Zwykle jest to drobna usterka, z którą można sobie szybko i w miarę bezproblemowo poradzić. Wyczyszczony filtr powinien rozwiązać problem. Warto też raz na miesiąc uruchomić program z pustym bębnem pranie, nastawiając wysoką temperaturę. Jest to szczególnie pomocne, gdy zdarza nam się pozostawić ubrania na dłuższy czas po zakończeniu prania. Aby zwiększyć efekt możemy dodać do takiego prania nieco kwasku cytrynowego lub octu.

Pozostałe usterki

Wymienione wyżej usterki to na pewno nie wszystkie, z którymi możesz mieć do czynienia. Jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz oddać swoje urządzenie do serwisu pralek i skorzystać z profesjonalnych usług, które pomogą przywrócić jej pełną funkcjonalność.

Inspirowane: serwisagd24.pl – serwis agd Warszawa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *