16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Zdrowie
  • Prezerwatywa a bezpieczeństwo współżycia
Prezerwatywa a bezpieczenstwo wspolzycia

Prezerwatywa a bezpieczeństwo współżycia

By on 19 listopada, 2020 0 796 Views

Na rynku istnieje wiele środków antykoncepcyjnych, ale tylko jeden z nich zabezpiecza nie tylko przed niechcianą i nieplanowaną ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa, bo o niej mowa, to stosunkowo tani i bardzo skuteczny sposób zabezpieczenia. Nie wpływa na gospodarkę hormonalną, nie ingeruje w ciało. Jest też dostępna w każdej aptece, każdym sklepie i na wielu stacjach benzynowych. Prawidłowo używana daje poczucie bezpieczeństwa i ogólny psychiczny komfort.

Grubsza prezerwatywa dla większego poczucia bezpieczeństwa

Strach przed niechcianą ciążą jest dość powszechnym zjawiskiem. Dotyka młodych ludzi, którzy dopiero co zaczynają współżycie seksualne, ale może przytrafić się też starszym i bardziej doświadczonym osobom. Z jego powodu cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. U płci żeńskiej potrafi nawet przybrać formę zaawansowanej fobii. Tokofobia może przykładowo pojawić się u kobiet, które doświadczyły traumatycznego lub ciężkiego porodu albo źle przechodziły okres ciąży, ale także tych, które jeszcze nigdy nie rodziły. Lęki i fobie mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jakość życia seksualnego, a tym samym doprowadzać do nieporozumień w związku i obniżać ogólny komfort życia. Istnieją jednak na rynku takie produkty antykoncepcyjne, które pozwalają oswoić strach, póki nie przybierze on patologicznych rozmiarów. Jednym z nich są grubsze od tradycyjnych prezerwatywy, np. Durex extra safe. Zapewniają one wyższą ochronę podczas stosunku, tym samym zwiększają komfort psychiczny u obojga partnerów. Wysokogatunkowy lateks, z którego są zrobione i ścisła kontrola jakości, jaką przechodzi każda prezerwatywa w procesie produkcji, gwarantują doskonałe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowym atrybutem, szczególnie dla kobiet, jest wzmocnione nawilżenie lubrykantem. Należy podkreślić, że grubość użytego lateksu w żadnym stopniu nie wpływa oczywiście na jakość stosunku i poziom odczuwalnej przyjemności.

Prezerwatywy od zadań specjalnych – seks analny

Seks analny, mimo że ciągle jest tematem tabu, o którym głośno się nie mówi, popularny jest zarówno wśród par heteroseksualnych, jak i jednopłciowych. Ten rodzaj współżycia wymaga jednak szczególnego rodzaju zabezpieczenia. W trakcie stosunku analnego dochodzi bowiem do większego niż przy seksie waginalnym tarcia, co zwiększa ryzyko uszkodzenia delikatnego lateksu. Kontakty analne obciążone są także większym prawdopodobieństwo przenoszenia chorób wenerycznych. Intensywna penetracja może w łatwy sposób uszkodzić delikatną śluzówkę odbytu i przyczynić się do pojawienia się krwawienia. To z kolei zwiększa ryzyko zakażenia wirusem HIV i wirusowym zapaleniem wątroby. Wiele osób wybiera więc wzmocnione prezerwatywy, takie ja Durex extra safe, by podczas penetracji nie martwić się o żadną wpadkę. Grubszy lateks pozwala też poczuć się komfortowo tym partnerom, którzy obawiają się kontaktu z nieczystościami odbytu i z tego powodu unikają zbliżenia. Dodatkowe nawilżenie tego produktu sprawia również, że stosunek analny staje się łatwiejszy dla obu stron.

Pamiętajmy, że każda prezerwatywa musi być odpowiednio dobrana nie tylko do rodzaju współżycia, ale i do wielkości penisa. Powinna doskonale przylegać do członka i zostać właściwie na niego założona. Na rynku dostępne są różne rozmiary tego typu produktów, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nigdy nie powinno się też używać dwóch kondomów jednocześnie, ponieważ zwiększa to ryzyko ich pęknięcia. Dla własnego komfortu i zdrowia zawsze warto natomiast sięgać po te bardziej wytrzymałe i stworzone z grubszego materiału. W razie konieczności powinno się dodatkowo korzystać z lubrykantów na bazie wody.

  Zdrowie
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *