20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
  • Home
  • Zdrowie
  • Dofinansowanie do szkoleń stomatologicznych – sprawdź dostępne możliwości!
Dofinansowanie do szkolen stomatologicznych - sprawdz dostepne mozliwosci

Dofinansowanie do szkoleń stomatologicznych – sprawdź dostępne możliwości!

By on 2 kwietnia, 2019 0 1701 Views

W obecnych czasach stomatologia rozwija się tak dynamicznie, że chyba nie ma momentu, w którym można powiedzieć „wiem już wszystko”. To bardzo ważne, aby młody lekarz, już po ukończeniu studiów zastanowił się nad wzięciem udziału w specjalistycznych szkoleniach, które pozwolą mu nabyć umiejętności z dziedzin, których polski system edukacyjny nie przewiduje w trakcie trwania nauki akademickiej, czyli np.: implantologia, stomatologia laserowa. Branie udział w szkoleniach, pozwala nie tylko zdobyć wiedzę, której nie znajdzie się czytając książki czy przeglądając informacje na stronach internetowych, ale także a  nawet przede wszystkim pozwala zdobyć cenne umiejętności praktyczne, a także ważne w dalszej drodze edukacyjnej certyfikaty.

Firm szkoleniowych na rynku jest coraz więcej i prawie każda z nich próbuje „przyciągnąć” do siebie stomatologów coraz to bardziej innowacyjnymi programami szkoleniowymi. Tak samo jak duża jest rozpiętość tematyczna, spore są również ceny niektórych szkoleń. Cena zależy od programu szkolenia, wykładowców, lokalizacji, czasu trwania, wyżywienia, kosztów certyfikacji, itp. Zdarza się, że są to kwoty nie do przeskoczenia dla młodego lekarza. Niemniej jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę, że udział w takich szkoleniach to inwestycja, która będzie procentowała przez długie lata, a poniesione koszty zwrócą się w dość szybkim tempie i  zyskana wiedza oraz umiejętności pozostaną na długi czas.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele możliwości otrzymania wsparcia finansowego do szkoleń. Dlatego wszyscy ci, dla których jedyną przeszkodą do udziału w szkoleniu była kwestia finansowa, mogą starać się o wsparcie różnorakich instytucji oferujących dofinansowanie do edukacji.

Warszawskie centrum szkoleniowe Dental Skills Intitute, od lat będące jednym z liderów w branży szkoleń stomatologicznych proponuje swoim klientom dwie drogi, za pomocą , których mogą starać się o dofinasowanie. Pierwsza to dofinasowania w ramach Funduszy Europejskich na szkolenia, które są zweryfikowane przez PARP i ujęte w Bazie Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dental Skills Institute posiada wpis do Bazy Usług Rozwojowych i wszystkie szkolenia organizowane przez firmę objęte są możliwością uzyskania dofinansowania bądź refundacji. W Polsce funkcjonuje obecnie kilka Regionalnych Programów Operacyjnych. Każdy z nich ma swoje kryteria w zależności od regionu i warunków oraz celu na jaki środki mają być przyznane.

Kolejną opcją jest skorzystanie ze wsparcia Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który finansowany jest ze środków Funduszu Pracy. Celem jest dofinansowanie szkoleń dla pracowników i pracodawców, aby dostosowali swoje kompetencje do potrzeb rynku. W tym wypadku kwota dofinasowania na jednego pracownika może sięgnąć nawet 12700 złotych. Takie wsparcie jest bezzwrotne i ogólnodostępne. Kryteria dofinasowania różnią się w zależności od regionu.

Warto pamiętać, że aby uzyskać jakiekolwiek dofinansowanie należy w odpowiednim terminie złożyć wszelkie potrzebne dokumenty. Pula środków, jakie są przeznaczone na wsparcie finansowe kiedyś się jednak kończy i nie każdy starający się o dofinansowanie otrzyma je w takim terminie, w jakim odbywa się szkolenie. Co wtedy? Istnieje jeszcze jedna możliwość – nieoprocentowane pożyczki z Funduszu OPEN, czyli Ogólnopolskiego Programu Edukacji Naukowej. Takie pożyczki mogą zostać wykorzystane na podnoszenie kwalifikacji i rozwój kompetencji w placówkach edukacyjnych Polski i krajów Unii Europejskiej. Z pożyczki można finansować do 100% kosztów kształcenia, które jeszcze nie rozpoczęło się, a także koszty kształcenia, które już się rozpoczęło do kwoty nieopłaconej. Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść nawet 100 000 zł, a każdy z uczestników projektu może skorzystać z niego kilkukrotnie!

Tak więc droga do edukacji jest otwarta dla każdego i teraz tylko od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziesz. Wybierz program edukacyjny, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i dzięki któremu rozszerzysz zakres usług w swoim gabinecie.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia stomatologiczne

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *