16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
  • Home
  • Blog
  • Mycie szyb na wysokości Warszawa
Mycie szyb na wysokosci

Mycie szyb na wysokości Warszawa

By on 24 czerwca, 2020 0 2559 Views

Okresowe mycie szyb to bolączka każdego człowieka i nieodłączny aspekt generalnych porządków. Standardowo myjemy szyby w autach, domach, mieszkaniach czy meblach. Jednak co w sytuacji, gdy szyby są zlokalizowane zbyt wysoko, by w bezpieczny sposób podjąć się ich dokładnego wypolerowania? Mycie szyb na wysokości w Warszawie nie jest prostą sprawą i w większości przypadków najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, wyposażonym w niezbędne środki czystości i narzędzia.

Prace na wysokości Warszawa

Wykonywanie pracy na wysokościach w Warszawie to usługa, która od jakiegoś czasu zyskuje na popularności. Coraz więcej budynków firm w swojej konstrukcji zawiera bowiem duże powierzchnie szklane. Mycie szyb na wysokości Warszawa nie może być oczywiście wykonywane przez losową osobę. Należy posiadać aktualne badania lekarskie i uprawnienia pozwalające na pracę na wysokości powyżej 3 metrów. Ze względu na możliwość upadku z dużej wysokości jest niebezpieczna aktywność, więc wszelkie środki ostrożności muszą zostać kategorycznie zachowane. Najmniejsze niedopatrzenie czy usterka mogą bowiem skończyć się tragicznie.

Opadać czy się wznosić?

Mycie szyb na wysokości Warszawa może zostać wykonane m.in. przez alpinistów. Ich praca polega na opuszczaniu się z dachu budynku na linach i jednoczesnym myciu okien. Usługi tego typu stają się przydatne zwłaszcza przy budynkach wysokich (powyżej 60 metrów), gdyż klasyczne dźwigi nie mają takiego zasięgu. Ekipa sprzątająca to w tym przypadku również dobry wybór. Prace na wysokości Warszawa są przez nich wykonywane z użyciem specjalnego podnośnika koszowego. Wymaga to zatem nieco większej wolnej przestrzeni przed budynkiem, pozwalającej na umieszczenie w zasięgu okien podnośnika, a także dodatkowego pracownika, który będzie sterował koszem. Na rynku dostępne są też myjki do mycia okien o długości do 26 metrów. W tym przypadku potrzebna jest jednak silna ręka i sokole oko, by niczego nie pominąć.

Narzędzia i środki czystości

Zarówno przy samodzielnym myciu okien na wysokości w Warszawie, jak i podczas zlecania tego zadania specjalistycznej firmie, należy zwrócić uwagę na wykorzystywane narzędzia. Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest sprawdzić, czy nie są one uszkodzone lub stare i czy nie zawierają elementów, które mogą pozostawiać na szybach zarysowania. Istotną kwestią jest też użycie profesjonalnych środków do mycia. Profesjonaliści polecają stosowanie wody demineralizowanej-filtrowanej, gdyż po jej użyciu na oknach nie pozostają suche kropki.

Inne prace na wysokości Warszawa

Zimową porą na dachach i rynnach pojawiają się zwisające sople. Pracownicy wysokościowi powinni dawać sobie radę również z nimi. Warto dodać, że specjaliści myją też dachy, świetliki, przeszklone elementy budynków, windy, balkony czy tarasy. Zdecydowanie najwięcej pracy mają w porze wiosennej.

Mycie okien na wysokości Warszawa a cena usługi

Cena świadczonej usługi będzie się różnić w zależności od stopnia zabrudzenia szyb czy ilości zacieków. Ważna jest też wielkość powierzchni, która ma zostać poddana czyszczeniu, stopień trudności dostępu do niej, a także indywidualne wymagania klienta. Wysokość budynku będzie uzależniała wybór sposobu mycia – zastosowanie dźwigu lub skorzystanie z pomocy alpinistów. W każdym przypadku należy wybrać rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że nasze szyby będą lśnić czystością.

Mycie okien na wysokości jest trudną sztuką, ale opanowana przez odpowiednie osoby może zdziałać dużo dobrego. Najważniejsze, aby praca została porządnie wykonana, a klient był zadowolony z osiągniętych efektów.

Dlaalpinisty.pl – sklep internetowy z chemią do elewacji 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *