16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
gry towarzyskie na PS4

Idealne na wakacje – gry towarzyskie na PS4

By on 20 lipca, 2020 0 906 Views

Wakacje to dla wielu najprzyjemniejszy czas w roku – czas pełen rozrywki i towarzyskich spotkań. Poszukujemy więc sposobów na to, by uczynić wakacyjne imprezy jeszcze ciekawszymi i zapewnić całemu towarzystwu zabawę na długie godziny. Do tego celu doskonale nadadzą się gry towarzyskie PS4 – nie tylko dostarczą wiele radości ze wspólnej gry, lecz także zintegrują towarzystwo, angażując w wieloosobową rozgrywkę. Rzućmy więc okiem na kilka najpopularniejszych rodzajów gier towarzyskich na konsolę PlayStation 4.

Karaoke

Karaoke to klasyka imprezowej zabawy, nic dziwnego więc, że zostało ono przeniesione również do świata wirtualnego. Twórcy imprezowych gier muzycznych prześcigają się w kreatywności, urozmaicając rozgrywkę wieloma różnymi trybami, systemami wyzwań i bogatym repertuarem.
Gry takie jak JustSing czy SingStar Celebration rzucają graczowi wyzwanie przetestowania jego wokalnych umiejętności i dają możliwość sprawdzenia się w roli prawdziwej gwiazdy pop! Zabawa w obu grach jest jeszcze przyjemniejsza dzięki obecności wielu popularnych piosenek w repertuarze. Śpiewać każdy może, nic więc nie powinno nas powstrzymywać od przetestowania takiej formy rozgrywki. Świetna zabawa dla całego towarzystwa gwarantowana!

Gry quizowe

Gry quizowe zapewniają bardzo prosty i popularny typ rozgrywki, w którym odnajdą się zarówno starsi, jak i młodsi gracze. Forma ta będzie szczególnie interesująca dla osób ciekawych świata, chętnych na sprawdzenie swojej wiedzy w rozgrywce i nauczenie się przy tym wielu nowych rzeczy. Niech jednak nikogo nie zwiedzie stereotyp gry quizowej przedstawiający tę formę rozgrywki jako nudną i mało dynamiczną! Twórcy gier takich jak Wiedza to Potęga zadbali, by gra wypełniona była mnóstwem angażujących zmysły elementów.
Wiedza to Potęga to seria, która pomimo posiadania dość krótkiej historii, zdobyła uznanie graczy ceniących sobie format gier quizowych. Zadaniem gracza w grze jest odpowiadać na pytania, bazując na swojej wiedzy ogólnej oraz umiejętnie korzystać z proponowanych przez grę taktyk urozmaicających rozgrywkę wieloosobową. W kolejnej odsłonie serii, Wiedza to Potęga: Dekady, pytania dotyczą zagadnień popkultury czterech ostatnich dekad. Będzie to świetny wybór szczególnie na międzypokoleniową, rodzinną rozgrywkę – starsi członkowie rodziny mogą lepiej poradzić sobie z pytaniami o lata 80, jednak czy są w stanie dorównać młodzieży obytej w popkulturze ostatnich dziesięciu lat?

Gry w rozszerzonej rzeczywistości

Popularność technologii VR stale rośnie i coraz więcej twórców decyduje się na eksperymentowanie z taką formą rozgrywki. Rozszerzona rzeczywistość pozwala na jeszcze lepsze wczucie się w świat gry i pełniejszą interakcję z wirtualnym otoczeniem. By zagrać w tej technologii, niezbędne będą gogle VR i kontrolery, dzięki którym będziemy mogli wykonywać określone działania w świecie gry na konsoli PS4.
Ciekawą propozycją dla fanów rozgrywki w rozszerzonej rzeczywistości jest Zen Studios VR Collection. Tytuł ten jest kolekcją czterech gier VR prezentujących różne gatunki, dzięki czemu możemy mieć pewność, że rozgrywka nieprędko nam się znudzi. W ramach tytułu możemy zagrać w minigolfa, brać udział w taktycznych zmaganiach w grze wojennej, poprowadzić szturm na zamek wroga (nie zapominając o obronie swojego zamku!) i zagrać w grę typu pinball w wyjątkowej oprawie graficznej.
Zen Studios VR Collection świetnie sprawdzi się zarówno jako gra imprezowa, jak i rodzinna, zapewni też niezapomniane doznania szczególnie tym osobom, które nie miały dotąd styczności z technologią VR.

Gry towarzyskie PS4 to gwarancja udanej, wielogodzinnej zabawy dla całej ekipy. Nieważne, czy gramy z rodziną czy znajomymi – różnorodność dostępnych gier w ofercie PS4 sprawia, że każdy znajdzie wśród nich swoją perełkę, która urozmaici niejedną imprezę.

źródło: gamefinity.pl – stacja dokująca xbox one

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *