16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
Buty dla skateow

Jakie buty skate wybrać na zimę?

By on 26 listopada, 2020 0 2276 Views

Buty dla skate’ów wyróżniają się trzema głównymi cechami: wytrzymałością, uniwersalnością i casualowym stylem. Dużą zasługę ma w tym wytrzymała gumowa podeszwa, która okazała się być bardzo praktyczna. Gumowa podeszwa zapewnia przyczepność szczególnie pożyteczną podczas jazdy na deskorolce. Popularność butów marek takich jak Lakai wykroczyła poza niszę skate’owej subkultury i obecnie obuwie to, będąc inspirowane skatingiem, jest rozpowszechnionym i uniwersalnym elementem codziennej garderoby. Warto zwrócić uwagę, że można znaleźć buty skate przystosowane do każdej pory roku i warunków atmosferycznych. Dziś postaramy się przedstawić najważniejsze cechy zimowego obuwia skate. Jaki model wybrać, by bezpiecznie uprawiać jazdę na desce zimą?

 

Buty skate jako obuwie zimowe

Interesującą alternatywą dla zwykłych, ciężkich butów zimowych są buty skate przystosowane do niskich temperatur. Wyposażone w wyściółkę typu mesh zapewniają ochronę przed zimnem, jednocześnie pozwalają stopie oddychać, a grube podeszwy dobrze izolują mechanicznie oraz termicznie od podłoża. Łącząc w sobie powyższe cechy obuwia zimowego wraz z lekkością i wygodą butów sportowych, buty skate są wyjątkowo komfortową i stylową alternatywą dla klasycznego obuwia zimowego. Ważne jest odpowiednie, głębokie wyprofilowanie podeszwy, dzięki której zapewniona jest odpowiednia przyczepność na śliskiej, często oblodzonej powierzchni. To, co dodatkowo odróżnia zimowe buty skate Lakai i innych producentów od obuwia letniego, to także stylistyka. Zimowe modele dostępne są w kompozycji stonowanych kolorów, takich jak czerń, brąz i odcienie szarości.  Stylem i konstrukcją przypominają buty trekkingowe. Niektóre z nich wyposażone są w krótkie cholewki z wysokiej jakości skóry oraz haczyki na sznurowadła. Haczyki pozwalają wygodnie dostosować but do indywidualnych potrzeb i tworzą wrażenie solidnych.


Klasyczna opozycja

Wśród butów zimowych skate znajdziemy także modele w pełni trekkingowe oraz wysokie, sznurowane buty, także ze skóry licowej. Dzięki wysokiej cholewie buty zapewniają ochronę stawu skokowego, a ich styl doskonale pasuje do luźnych ubrań i jeansów. Skóra licowa zapewnia dobrą trwałość buta przy zastosowaniu prostych zabiegów pielęgnacyjnych takich,  jak przetarcie wilgotną szmatką i regularne natłuszczanie. Jest to szczególnie ważne w kontakcie z intensywną wilgocią, solą i piaskiem.

Podsumowanie

Zimowe buty skate np. Lakai są prawdopodobnie najtrafniejszym wyborem dla ludzi aktywnych, ceniącym sobie niezobowiązujący styl i sporty miejskie takie jak jazda na deskorolce. Krój kojarzący się z butem sportowym oraz przystosowanie do korzystania w zimę czyni go wszechstronnym i można dzięki temu używać go przez większą część roku. Ich cechą charakterystyczną jest gruba gumowa podeszwa, która stanowi nie tylko wyznaczniki stylu skate, lecz także pozwala na wygodną i bezpieczną jazdę na desce.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *